Jakie wybrać płytki do nowoczesnej łazienki?

Wybór płytek do łazienki jest nie lada wyzwaniem. Nie wiemy jakie płytki do nowoczesnej łazienki okażą się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy to.

Na pewno różnorodność oraz ogromny wybór płytek sprawia, że planując remont czy też wykończenie łazienki może się w tym wszystkim pogubić. Jednak ma to także bardzo dobrą stronę. Chodzi o mnogość wzorów, materiałów, jak i także kształtów płytek sprawia, że możemy stworzyć naprawdę projekt oryginalny, który będzie idealnie pasował do naszej łazienki.

Poszukując odpowiedzi na pytanie jakie płytki do nowoczesnej łazienki wybrać musimy na pewno wcześniej zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Przede wszystkim liczy się materiał. Obecnie najpopularniejsze są płytki ceramiczne, które zależnie od materiałów użytych można podzielić na cotto, terakotę, glazurę oraz na gres. Niezmiernie ważna jest także kolorystyka oraz wzory. Jasne oraz szkliwione płytki odbijają światło i dają wrażenie przestrzeni oraz czystości. Ciemne oraz wzorzyste są genialnym wręcz uzupełnieniem dla płytek jasnych. Z kolei położenie ciemnych płytek optycznie może zmniejszać pomieszczenie, ale nie jest to zbyt prosta reguła. Płytki w kolorach żywych są świetnym dopełnieniem bazowych kolorów stosowanych. Do dekoracji ścian w nowoczesnej łazience stosuje się przede wszystkim motywy geometryczne oraz kwiatowe. Jak widać ciężki wybór przed nami. Mamy w czym wybierać i na pewno nasza łazienka będzie nam się podobała w stu procentach.

Leave a Comment

(0 komentarze/y)